Про Україну

 

Новини

 

Посольство

 

Консульський відділ

 

Торговельно-економічна місія

 

Апарат аташе з питань оборони

 

Посилання

 

 

 

 

 

Щодо виплати допомоги при

народженні дитини 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2006 р. №503 внесені зміни до Порядку призначення і виплат допомоги при народженні дитини особам, застрахованим у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Внесенням відповідних змін врегульовано, зокрема, питання оформлення допомоги при народженні дитини, реєстрація народження якої була здійснена в іноземних компетентних органах.

У зв’язку із зазначеним, громадянка України, яка постійно проживає в Україні, і при цьому народила дитину під час тимчасового перебування за межами України, має право на оформлення збільшеної допомоги при народженні дитини у розмірі 8,5 тис. грн.

Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини в таких випадках необхідно подати легалізовані в установленому порядку документи про народження, видані іноземним компетентним органом.

Застрахованим особам допомога призначається та виплачується за основним місцем роботи. У разі коли один з батьків (усиновитель, опікун) на день народження дитини застрахований в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, допомога виплачується за місцем роботи застрахованої особи.

Особам, не застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, одноразова допомога при народженні дитини призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання.

За інформацією Віце-прем’єр-міністра України В.А.Кириленка, програма Президента України В.А.Ющенка щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини виконується, і на сьогоднішній день допомогу при народженні дитини у розмірі 8,5 тис. грн. отримало вже близько 380 тис. українських матерів.