Про Україну

 

Новини

 

Посольство

 

Консульський відділ

 

Торговельно-економічна місія

 

Апарат аташе з питань оборони

 

Посилання

 

 

 

 ДО РІЧНИЦІ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНІ

В Україні третє тисячоліття почалося з Помаранчевої революції, яка, за своєю суттю, була масовою акцією протесту громадян проти антидемократичного режиму. Дві третини українців вважають її найяскравішою політичною подією минулого року.

         Люди вийшли на вулиці не за шматок хліба, а заради захисту своєї гідності, свободи, заради справедливості, демократії і незалежності своєї країни.

Революція стала можливою лише завдяки народженню в Україні справжнього громадянського суспільства, появі сильного середнього класу, незалежних політиків, журналістів, бізнесменів, чесних суддів, державних службовців і охоронців правопорядку.

Вийшовши на Майдан, народ України зміг протидіяти намаганням узурпувати владу і встановити авторитарний режим, продемонстрував здатність захищати свободу та демократію.

         Завершення президентських виборів в Україні стало лише початком оздоровчих процесів, що мають привести до повного одужання та становлення зрілого державного механізму, стійкого до вірусів корупції, автократії, цензури, будь-яких порушень прав людини. Це початок упевненого руху до економічного процвітання та достойного життя кожного українця.

         Помаранчева революція засвідчила приналежність України до європейської цивілізації – не географічно, а ціннісно, політично, духовно, ментально.

Відповідно змінилася й зовнішня політика України. Чітко окреслилися пріоритети зовнішньої політики нашої держави: європейська та євроатлантична інтеграція, стратегічне партнерство з Росією, США та Польщею,  активна регіональна політика. Не лише в Брюсселі та Вашингтоні, а й в Москві ми чітко і відверто заявляємо: нашими стратегічними пріоритетами є набуття членства в НАТО та ЄС.

         Помаранчева революція відкрила нову сторінку в історії України. Вона суттєво позначилася на розвитку політичних процесів в Європі.